SYLWESTER ZATRZYMANY NA ZDJĘCIU

Zamawianie profesjonalnego fotografa na imprezę sylwestrową to coraz powszechniejsza praktyka. Każdy chce zatrzymać pożegnanie odchodzącego roku na pięknych zdjęciach, a trudno zmusić któregokolwiek z zaproszonych gości, by zajmował się fotografowaniem innych bawiących się osób. Dlatego właśnie wynajmuje się osobę, która będzie z wdziękiem krążyć wokół gości i uwieczniać ich emocje na fotografiach. W tym tekście podpowiem ci, co fotograf powinien robić na imprezie.

UPIĘKSZANIE PRZESTRZENI

Pamiętam, że kiedyś nie przywiązywano zbytniej uwagi do tego, na jaki kolor maluje się pomieszczenia użytkowe. Wybierano barwę dostępną w sklepie, najlepiej w przystę+pnej cenie. Dopiero od kilku lat kolory stały się ważnym elementem projektowania wnętrza, tym samy wiele zyskały wszelkie wielobarwne propozycje grafików reklamowych.

REKLAMOWE KATALOGI SPIRALOWANE

Zakładając nowe przedsiębiorstwo, niezależnie od dziedziny jego funkcjonowania, warto zadbać o odpowiednie przedstawienie oferty potencjalnym klientom. Istnieje szereg sposób na to, jednak na uwagę zasługuje ciekawa forma. Reklamowe katalogi spiralowane idealnie oddadzą charakter przedsiębiorstwa. 

MOJA PRZYGODA Z FOTOGRAFIĄ MIAST

Fotografowanie miast nie od razu stało się moją pasja. Rozpoczynałam jako amator-fotograf, starając się uchwycić po prostu wszystko to, co uważałam za piękne i godne uchwycenia. Raz była to kropla rosy na trawie, innym razem - biedronka, która usiadła mi na nodze. Pewnego razu fotografując koleżankę na tle zamku Czocha wpadłam na pomysł kilku ciekawych ujęć. Nie do końca wiedziałam, jak się zabrać za ich wykonanie, by wyszły dokładnie tak, jak tego potrzebowałam. Znudzona koleżanka oczywiście nie miała najmniejszego zamiaru stać cierpliwie i czekać, aż znajdę ujęcie idealne i nauczę się, jak dobrze ustawiać aparat do zdjęcia. Ona uważała, że każde moje zdjęcie jest fantastyczne i nie potrzebuje żadnych poprawek. Jak mało ta amatorka wiedziała o fotografii...

PROJEKT WIZYTÓWEK DLA FIRM

Wizytówka to jeden z najważniejszych materiałów promocyjnych firmy. Ułatwia pierwszy kontakt z klientem i utrzymanie z nim pozytywnej relacji. Jeśli ma dobrze spełniać swoją rolę, musi być profesjonalnie zaprojektowana i wykonana z dbałością o detale. 

PLAKAT ŚCIENNY DEKORACYJNY

Papierowe materiały graficzne to wciąż – mimo rozwoju nowych technologii – najskuteczniejszy sposób na wypromowanie firmy czy wydarzenia. Jeśli ulotki czy plakaty mają być skuteczne, powinny być atrakcyjne wizualnie i solidnie wykonane. Jak przygotować i wykorzystać plakaty ścienne w promocji firmy?

FOTOGRAFIA I JEJ ZNACZENIE

Dobry kadr stanowi o ciekawym zdjęciu, jednak to właśnie ostateczna obróbka fotografii w programie komputerowym świadczy o prawdziwej wartości zdjęcia i jego ładunku emocjonalnym.

DRUK PODKŁADKI NA STÓŁ – JAK STWORZYĆ ORYGINALNY GADŻET REKLAMOWY?

Materiały promocyjne to jedna z najważniejszych składowych udanej kampanii reklamowej. Żeby wzbudzić zainteresowanie klienta i stworzyć spójną identyfikację wizualną, warto zadbać o najmniejsze szczegóły. Oryginalnym i praktycznym gadżetem promocyjnym będą podkładki na stół – podpowiadam, jak je przygotować oraz wykorzystać w promowaniu firmy.

CO KOCHAM W JESIENNEJ FOTOGRAFII KRAJOBRAZÓW?

Krajobraz to naprawdę bardzo inspirujący temat, który ująć można na bardzo wiele rozmaitych sposobów. Niektóre krajobrazy są jednak szczególnie wyjątkowe i nadzwyczaj mocno zachęcają mnie do wyjścia z domu z aparatem. Tak jest między innymi za jesiennym krajobrazami, które mienią się olbrzymią ilością barw i nasuwają mi na myśl wiele ciekawych ujęć. Oto kilka rzeczy, które szczególnie kocham w jesiennej fotografii krajobrazów. 

CIEKAWE I ZABAWNE ZAWIESZKI NA DRZWI

Nie raz zdarzyło się tak, że ktoś wszedł do pokoju bez pukania? Jest to bardzo denerwujące zwłaszcza w momentach, kiedy pracujemy lub robimy coś bardzo ważnego i nie chcemy, aby ktoś nam przeszkadzał. Doskonałym rozwiązaniem dla tego typu zachowań jest zakup zawieszki na drzwi.