PRACA GRAFIKA, A SPEŁNIENIE ARTYSTYCZNE

Praca samodzielnego grafika komputerowego (tzw. freelancera) nie zawsze była moim marzeniem. Przede wszystkim od zawsze interesowała mnie grafika, a zwłaszcza dokonania polskich mistrzów plakatu. Na ASP się niestety nie dostałam, co było początkiem drogi, która ostatecznie doprowadziła mnie do tego, że jestem zadowoloną z siebie graficzką.

Program komputerowy — pierwsze zetkniecie

To, że zajmuję się grafiką komputerową, nie oznacza, że przestałam bawić się klasycznymi materiałami. Komputer daje jednak olbrzymie możliwości. Zainteresowałam się tym tematem, kiedy pierwszy raz pewien program pokazał mi kolega ze studiów. Jak się okazało miałam w tej dziedzinie spory talent.

Spełnienie artystyczne w reklamie

Często słyszę, że zajmując się reklamą idę na skróty, że prawdziwy artyzm tanio sprzedałam za kasę z reklamowych zleceń. Ale czym są podziwiane przez ze mnie plakaty, jeśli nie reklamą. Tworząc rollupy lub plakaty, mogę nawiązywać do podziwianych mistrzów. Mało kto tak naprawdę zdaje sobie sprawę z tego, ile wysiłku i pracy trzeba włożyć w zrobienie czegoś, co z jednej strony zadowoli klienta i będzie reklamą pełną gębą, ale z drugiej strony zaspokoi moje artystyczne ego.Praca grafika, a spełnienie artystyczne

Pracując jako grafik, muszę podejmować się różnych zleceń. Najbardziej lubię wspomniane wcześniej rollupy i plakaty, gdyż mam wówczas największe pole do popisu. Zdarza się jednak, że trzeba zrobić wizytówkę itp. Ważne jest, aby przede wszystkim w pracę wkładać całe serce.

Leave a comment

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.