NIEPOZORNA PLEKSI

Odkąd na rynku pojawiła się płyta pleksi - lub jak kto woli plexi - zyskuje ona coraz większe grono zwolenników. Sama początkowo nie byłam w stu procentach do tego materiału przekonana, ale dziś wiem, że niepotrzebnie wzbraniałam się przed plexą.

Materiał o którym traktuje dzisiejszy jest bardzo uniwersalnym narzędziem, z zastosowanie płyt plexi jest bardzo szerokie. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak często mamy do czynienia z plexą. W domach, czy mieszkaniach służy głównie jako materiał wykończeniowy, ale już sklepy, czy innego rodzaju lokale usługowe wykorzystują ją do "wyższych celów", idealnie nadaje się ona bowiem do nowoczesnego zaprojektowania wnętrza. Często spotykam się z meblami z plexi chociażby u swojego fryzjera.

Nie byłabym sobą, gdybym nie szukała zastosowania płyty plexi w reklamie. Jej plastyczność i łatwość obróbki sprawia, że to bardzo wdzięczny materiał to tworzenia wszelkiego rodzaju liter, czy nawet całych bilbordów. Osobiście bardzo podoba mi się kolorowa plexa w różnorodnych formach przestrzennych. Idealnie, kiedy twory z plexy są podświetlane, wtedy tworzy się niepowtarzalny klimat, na który ciężko nie zwrócić uwagi, a moim fachu przecież o to chodzi.

Ostatnio spotkałam się z grawerowaną płytą. Tak, tak plexa idealnie poddaje się grawerowaniu tak ręcznemu, jak maszynowemu, dzięki czemu wachlarz jej zastosowań jeszcze wzrasta.

Przy tym temacie warto się zatrzymać na dłużej, bo mam przeczucie, że moda na plexi dopiero nabiera rozpędu i nieprędko się zatrzyma.

Leave a comment

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.