FIRMY ŚLĄ POCZTÓWKI

W ostatnim czasie zauważyłam, że firmy pragną zaskakiwać swoich klientów niebagatelnymi rozwiązaniami. Zwracają się do mnie, jako grafika reklamowego, z pytaniem, jak mogą tego dokonać. Zadanie, muszę przyznać, nie jest łatwe. Na rynku istnieje tak wiele propozycji, które zdążyły się przejść konsumentom. Firmowe długopisy, notesiki czy kalendarze to dzisiaj pewnego rodzaju standard, któremu trudno nadać nuty oryginalności.

SYLWESTER ZATRZYMANY NA ZDJĘCIU

Zamawianie profesjonalnego fotografa na imprezę sylwestrową to coraz powszechniejsza praktyka. Każdy chce zatrzymać pożegnanie odchodzącego roku na pięknych zdjęciach, a trudno zmusić któregokolwiek z zaproszonych gości, by zajmował się fotografowaniem innych bawiących się osób. Dlatego właśnie wynajmuje się osobę, która będzie z wdziękiem krążyć wokół gości i uwieczniać ich emocje na fotografiach. W tym tekście podpowiem ci, co fotograf powinien robić na imprezie.

UPIĘKSZANIE PRZESTRZENI

Pamiętam, że kiedyś nie przywiązywano zbytniej uwagi do tego, na jaki kolor maluje się pomieszczenia użytkowe. Wybierano barwę dostępną w sklepie, najlepiej w przystę+pnej cenie. Dopiero od kilku lat kolory stały się ważnym elementem projektowania wnętrza, tym samy wiele zyskały wszelkie wielobarwne propozycje grafików reklamowych.