FOTOGRAFIA I JEJ ZNACZENIE

Dobry kadr stanowi o ciekawym zdjęciu, jednak to właśnie ostateczna obróbka fotografii w programie komputerowym świadczy o prawdziwej wartości zdjęcia i jego ładunku emocjonalnym.

Ładna fotografia to jedynie połowa sukcesu

Drugą połowę stanowi obróbka zdjęcia za pomocą programu komputerowego. Jako kobieta grafik doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, że nikt nie lubi oglądać swoich niedoskonałości na zdjęciach. Dlatego każda fotografia wymaga przynajmniej minimalnego retuszu. Nie chodzi o to, aby całkowicie prostować zmarszczki za pomocą Photoshop'a, ale by wydobyć z twarzy jeszcze więcej emocji. Fotografia okolicznościowa ma właśnie na celu uwiecznić wspaniałe, rodzinne momenty, które posłużą jako piękna pamiątka w rodzinnym albumie. Obróbka fotografii pomaga zachować w pamięci te najwspanialsze i najszczęśliwsze chwile, do których każdy lubi wracać po latach.

Retusz zdjęcia ze ślubu czy chrzcin nie polega na kompletnym zmienianiu zawartości fotografii, ale chodzi również o to, aby ładnie zagrać światłem i kontrastem. Wówczas na pierwszy plan wychodzą prawdziwe emocje, jakie zostały uchwycone w kadrze. Programy komputerowe potrafią dzięki delikatnej ingerencji w zawartość zdjęcia podkreślić radość, wzruszenie, łzy szczęścia czy spojrzenie pełne miłości do drugiej osoby. Grafik nie stawia sobie za cel wygładzenia cery panny młodej, lecz doskonałe podkreślenie jej błysku w oku i szczęścia malującego się na twarzy podczas składania przysięgi małżeńskiej.

Leave a comment

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.